AllianceGroup - pozyskujemy pracowników z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdawii i innych krajów bloku wschodniego
Główna » Wiadomości » Podwyżki płac – dobra wiadomość dla pracowników i osób poszukujących pracy. Pracownicy z Ukrainy

Podwyżki płac – dobra wiadomość dla pracowników i osób poszukujących pracy. Pracownicy z Ukrainy

Ostatnie informacje na temat wysokości średniej pensji brutto podane przez Główny Urząd Statystyczny są bardzo optymistyczne i zachęcają do poszukiwania pracy. W lutym 2018 średnia pensja brutto wynosiła 4 599,72 zł. Stwierdza się fakt, że pensja z roku na rok wzrosła o przeszło 6,8%. Pracownicy z Ukrainy

Zmieniająca się w pożądanym kierunku  sytuacja na polskim rynku pracy, skłania coraz większą liczbę cudzoziemców do poszukiwania na terenie Polski nowej pracy. Wzrost zarobków oraz braki na rynku pracy zwiększają szanse na znalezienie oczekiwanej oferty zatrudnienia.

Jeśli szukasz pracy – to dobry moment! Zbliżający się sezon i olbrzymi wysyp ofert od pracodawców, to dobry czas na odnalezienie się na rynku pracy i znalezienie odpowiedniej oferty dla potencjalnego pracownika.

Nowy sezon, jak i najnowsze dane z rynku, zwiastują przeszło 30% zwiększenie zatrudnienia przez większość polskich firm. Na polskim rynku pracy coraz częściej brakuje siły roboczej w wielu zawodach i sektorach gospodarki, wobec czego firmy zmuszone są do poszukiwania siły roboczej poza granicami kraju. Największą szansą i nadzieją dla gospodarki polskiej jest rynek pracy u naszego wschodniego sąsiada – Ukrainy. Liczne firmy poszukujące nowych pracowników korzystają z fachowych firm zajmujących się znalezieniem wykwalifikowanej kadry na ukraińskim rynku pracy. Jedną z takich firm jest agencja pośrednictwa pracy Alliance Group. Prognozowany ciągły wzrost pensji powoduje, że polski rynek pracy staje się atrakcyjniejszy dla Ukraińców.

Zgodnie z prognozami Wojewódzkich Urzędów Pracy,  regiony południowej i zachodniej Polski będą najbardziej odczuwały braki  siły roboczej, co za tym idzie na tych obszarach będzie najłatwiej znaleźć pracę pracownikom wykwalifikowanym i również niewykwalifikowanym. A planowane wzrosty  płac w wielu sektorach gospodarki mogą zwiększyć mobilność pracowników, którzy będą poszukiwać atrakcyjniejszego wynagrodzenia  i w rezultacie czego powstaną większe problemy pracodawców ze znalezieniem odpowiedniej i stałej kadry pracowniczej.

Pracodawcy proponując wyższe stawki kuszą w ten sposób kandydatów na nowo tworzone stanowiska, jak także poszukują najlepszych specjalistów na rynku w danej branży. W ofertach pracy stawia się na klarowność wymagań na oferowane stanowisko i jawność wysokości proponowanego wynagrodzenia.

Back to top