AllianceGroup - pozyskujemy pracowników z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdawii i innych krajów bloku wschodniego
Główna » Wiadomości » Szukasz pracownika? Szybciej znajdziesz go na Ukrainie lub w innym państwie.

Szukasz pracownika? Szybciej znajdziesz go na Ukrainie lub w innym państwie.

Sytuacja na rynku pracy w Polsce staje się z roku na rok bardziej skomplikowana. Bezrobocie spada bardzo drastycznie co powoduje braki w niektórych zawodach na lokalnych rynkach pracy. Krajowe rynki pracy zmieniają się w bardzo dynamiczny sposób, coraz częściej brakuje chętnych do podjęcia pracy w zawodach z branży budowlanej, transportowej, spedycyjnej, gastronomicznej, przetwórczej czy związanej z opieką zdrowotną.

Coraz większe braki personelu powodują, że przedsiębiorcy poszukują pracowników nie tylko na regionalnym rynku, ale również poza granicami naszego kraju, głównie na Ukrainie i w innych państwach ościennych.

Problem ze znalezieniem pracownika na lokalnym rynku najczęściej związany jest z nieadekwatnym wynagrodzeniem, trudnymi warunkami pracy, które nie są atrakcyjne dla pracowników polskich, koniecznością dojeżdżania do miejsca pracy lub brakiem odpowiednich kwalifikacji.

Ratunkiem na braki kadrowe w polskich przedsiębiorstwach są obcokrajowcy, głównie pracownicy pochodzący z Ukrainy i innych państw wschodnich. Ich poziom wykształcenia i umiejętności niejednokrotnie przewyższa te, które posiadają Polacy. Pracownicy z Ukrainy, dla których nadal proponowane przez polskich pracodawców wynagrodzenie jest atrakcyjne, coraz częściej „łatają” braki na polskim rynku pracy. Są oni często o wiele bardziej doświadczeni i wykształceni, niż ich polscy koledzy po fachu.

W roku 2018 największy deficyt pracowników na rynku pracy według Barometru Zawodów dotknie przede wszystkim branżę budowlaną. Polscy pracodawcy z tej branży często poszukują doświadczonych pracowników budowlanych na Ukrainie, którzy są chętni do podjęcia pracy na terenie Polski za stawki, jakie są proponowane dla ich odpowiedników polskich. Pracownicy z Ukrainy są pracowici i lojalni, wykonują powierzone obowiązki rzetelnie i terminowo. Pracodawcy szukają nowych pracowników korzystając z pomocy wyspecjalizowanych agencji, które pomagają w poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry na zagranicznych rynkach pracy. Jedną z takich agencji zatrudnienia jest Alliance Group sp. z o.o., która rekrutuje najlepszych pracowników nie tylko z branży budowlanej, ale także dobrze wykwalifikowanych pracowników z innych obszarów. Jeśli poszukujesz pracowników i masz problem z ich znalezieniem na polskim rynku pracy, warto skontaktować się z pracownikami Alliance Group sp. z o.o.

Kolejną zmianą na polskim rynku pracy jest to, że zaczyna brakować pracowników nie tylko na najniższych stanowiskach, ale także specjalistów czy pracowników na wyższych szczeblach menażerskich lub kierowniczych. Obecna sytuacja na rynku pracy zmusza również polskich pracodawców do poszukiwania także specjalistów IT na ukraińskim rynku pracy.

W dobie zmieniającego się dynamicznie rynku pracy warto pamiętać o poszukiwaniu pracowników nie tylko na rynku lokalnym, ale także globalnym. W takiej sytuacji najlepiej, gdy Pracodawca  przekaże swoje wytyczne dotyczące wymagań poszukiwanej kadry pracownikom agencji pośrednictwa zatrudnienia m.in. wyspecjalizowanych w tej dziedzinie pracowników agencji  Alliance Group sp. z o.o., którzy spełnią wszystkie Państwa oczekiwania.

Back to top